Обвинителство бара дополнителни вештачења за смртта на лекарката од Нефрологија

Обвинителство бара дополнителни вештачења за смртта на лекарката од Нефрологија

Два месеца од мистериозната смрт на лекарката од Нефрологија, Обвинителство ги проучува вештачењата за расветлување на овој…

Таравари ќе го разреши директорот на ФЗОМ оти не се појавувал на работа, тој се брани – министерот лаже!

Таравари ќе го разреши директорот на ФЗОМ оти не се појавувал на работа, тој се брани – министерот лаже!

Директорот на Фондот за здравство, Сашо Стефаноски, ќе биде разрешен од функцијата бидејќи, според кажувањата на министерот…

Обвинителство бара забрана за работа на гинекологот кој лажираше бременост кај пациентка

Обвинителство бара забрана за работа на гинекологот кој лажираше бременост кај пациентка

Основното јавно обвинителство – Скопје отворило истражна постапка против гинекологот од Клиниката за гинекологија, кој повеќе од…

(Видео) Османи: Додека трае расправата во Собрание, ќе стигне препорака од Венецијанска за законот за јазици

(Видео) Османи: Додека трае расправата во Собрание, ќе стигне препорака од Венецијанска за законот за јазици

Кога ќе биде донесен законот за употреба на јазиците, зависи од процедурата со која се носат законите…