МАКФАКС

Билтен

„Априлијада“ во чест на Денот на шегата

„Априлијада“ во чест на Денот на шегата

Daily news

Традиционалната „Априлијада“, по повод 1 април – Денот на шегата, ќе се одржи во сабота од 11 до 13 часот на Плоштад Македонија, а на која се очекува да учествуваат

Прочитајте го целиот напис
01.04.2017

WikiLeaks откри мрежа на CIA која овозможува да се прикријат хакирањата

WikiLeaks откри мрежа на CIA која овозможува да се прикријат хакирањата

Билтен

Организацијата чијашто цел е разобличување на тајни документи на светските влади објави нови материјали кои протекле од американската Централна разузнавачка агенција (CIA), во кои се наведува дека е откриена мрежа

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Ковачески: Време е друг да го преземе раководењето со седницата за да го откочиме демократскиот процес

Ковачески: Време е друг да го преземе раководењето со седницата за да го откочиме демократскиот процес

Билтен

  „Сега ќе ве наречам колега Велјановски. Вие сте колега Велјановски главната и основна причина 5 дена граѓаните на Македонија во оваа просторија, во храмот на демократијата, во Собранието на

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

(ФОТО) BBC: Од енергетика до време траење на животoт – прогноза за следните 100 години

(ФОТО) BBC: Од енергетика до време траење на животoт – прогноза за следните 100 години

Билтен

  Би-Би -Си во петокот понуди податоци за тоа во која насока ќе се движи нашиот живот во текот на следните 100 години. Како ќе продолжи да расте населението на

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Раул Гонзалес е новиот селектор на ракометната репрезентација

Раул Гонзалес е новиот селектор на ракометната репрезентација

Билтен

Раул Гонзалес го наследи Лино Червар на селекторската позиција во ракометната репрезентација на Македонија. Ракометната федерација на Македонија (РФМ) и

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Тирана продава старо оружје преку контроверзен бугарски посредник

Тирана продава старо оружје  преку контроверзен бугарски посредник

Анализи

  Во 2015 година, албанскиот државен трговец за оружје MEICO продава 17.5 милиони куршуми произведени во Кина, 350 минофрлачи и

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Истрага на МВР за евентуално наместени три натпревари

Истрага на МВР за евентуално наместени три натпревари

Билтен

Инспектори од Министерството за внатрешни работи (МВР) во соработка со одделот за интегритет и безбедност во Фудбалската федерација на Македонија

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Леброн руши рекорди, Кливленд бележи порази

Леброн руши рекорди, Кливленд бележи порази

Билтен

НБА шампионот Кливленд, во Чикаго, забележа нов пораз 99:93. Мечот го обележа Леброн Џејмс кој постигна 26 поени и на

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Рама: Ситуацијата во Македонија би можела да излезе од контрола

Рама: Ситуацијата во Македонија би можела да излезе од контрола

Билтен

Ситуацијата во Македонија би можела да излезе од контрола бидејќи лидерот на втората најголема политичка партија одбива да го даде

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017

Предизборен молк во Србија – Вучиќ би можел да победи уште во првиот круг

Предизборен молк во Србија – Вучиќ би можел да победи уште во првиот круг

Билтен

Почна предизборниот молк во Србија во пресрет на претседателските избори, што ќе се одржат во недела. Досегашните анкети и истражувања

Прочитајте го целиот напис
31.03.2017
1 2 3 30

Макфакс е-билтен

Email *