МАКФАКС

Билтен

Театрите за децата од СОС детско село Македонија

Театрите за децата од СОС детско село Македонија

Билтен

  По повод 27 март, Светскиот ден на театрите и оваа година, како и минатата, актерите ќе одиграат по една претстава во чест на децата од СОС Детско село Македонија,

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија

Сé поголемата нееднаквост во Германија ѝ се заканува на општествената кохезија

Билтен

Сé подлабокиот јаз меѓу богатите и сиромашните во Германија би можело да ја загрози кохезијата на општеството во најголемата европска економија и најнаселената европска држава, се заклучува во најновиот извештај

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

ДС: Уште два дена до кулминација на кризата

ДС: Уште два дена до кулминација на кризата

Билтен

  Демократскиот сојуз смета дека парламентарно мнозинство треба во следните два дена да постигне компромис со ВМРО-ДПМНЕ со цел да се избере претседател на Парламентот, а потоа на мирен начин

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Коха: Под притисок на САД Тачи го омекна ставот за формирање Армија на Косово

Коха: Под притисок на САД Тачи го омекна ставот за формирање Армија на Косово

Билтен

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи по средбата со американскиот амбасадор Дрег Делави ја “омекна” реториката за формирање на Армија на Косово, пишува во петокот Коха.   Како што посочува

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Хамилтон најбрз на слободните тренинзи во Австралија

Хамилтон најбрз на слободните тренинзи во Австралија

Билтен

Возачите на Мерцедес остварија најбрзи времиња на првите две слободни возења, во пресрет на првата трка во новата сезона, во

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Американски лекар со пробив во борбата против подмолната болест – сепса на крвта

Американски лекар со пробив во борбата против подмолната болест – сепса на крвта

Билтен

  Американскиот лекар Пол Марик изјави дека открил ефективен начин за борба против инфицирањето на крвта т.н. сепса. Тој лекувал

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле (видео)

Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле (видео)

Билтен

Бразил победи во Уругвај (4:1), а Аргетина го совлада Чиле (1:0) во дерби натпреварите кои се одиграа во рамките на

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

(ВИДЕО) Ексклузивна снимка од евакуирањето на Тереза Меј при крвавиот напад во Лондон

(ВИДЕО) Ексклузивна снимка од евакуирањето на Тереза Меј при крвавиот напад во Лондон

Билтен

  Британскиот таблоид “The Sun”, во петокот објави ексклузивно видео од евакуацијата на премиерот Тереза ​​Меј,  која се случила само

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа ќе ја разнебити Македонија и претвори во бинационална држава

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа ќе ја разнебити Македонија и претвори во бинационална држава

Билтен

  „Тиранската платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува Македонија во процес на федерализација. Оваа Тиранска Платформа има

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Попоски: Дерадикализацијата на потенцијалните борци во IS останува најголемиот предизвик

Попоски: Дерадикализацијата на потенцијалните борци во IS останува најголемиот предизвик

Билтен

  На покана од државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон, вицепремиерот и министер за надворешни работи Никола Попоски, на 22.

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017
1 2 3 28

Макфакс е-билтен

Email *