МАКФАКС

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал

Дупнал гуми на полициско комбе и избегал
25.02.2017, 13:42

 

Во петокот во периодот по 23 часот во Битола пред кафе бар „Јагода“, непознато лице искористувајќи прилика додека полициските службеници биле ангажирани на акциска контрола, со остар предмет ги дупнало предната и задната лева гума на службено возило (комбе), сопственост на МВР на РМ, по што го напуштил местото на настанот.

 

Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот./крај/мф/бс

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *