Жител на Дебреше се обесил во својот дом

Жител на Дебреше се обесил во својот дом

Четириесет и седумгодишен жител на гостиварското село Дебреше се обесил во својот дом, соопшти полицијата.

Според истиот извор, настанот бил пријавен во вторникот напладне, а екипа на Брза помош констатирала смрт кај Р.Р.(47).

Увид на местото на настанот извршиле ЈО и екипа од ПС-Гостивар. По наредба на ЈО врз телото на починатиот ќе се изврши обдукција. /крај/со/ст