МАКФАКС

Ограбена обложувалница во Скопје

Ограбена обложувалница во Скопје
19.03.2017, 12:37

 

Во саботата околу 15 часот во Скопје на ул.„Лазо Трповски“ во обложувалница „Златна Копачка“ од страна на непознато лице вооружено со огнено оружје-пиштол било извршено разбојништво над вработениот при што биле одземени сума на пари од околу 100 илјади денари.

 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот, додаваат од МВР./крај/мф/бс

 

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *