21/01/2017

Тинејџер претепан до безсознание, се бори за живот на КАРИЛ

Тинејџер од скопското село Визбегово се бори за живот на скопската клиника откако двајца малолетници го нападнале во Старата скопска чаршија. Случаен минувач во саботата...

Прилепчанец ја силувал невенчаната сопруга на брат му која била дваесет години постара

Прилепчанец ја претепал и ја силувал невенчаната сопруга на неговиот брат. Во понеделникот вечерта, половина час по полноќ, триесетгодишен жител на прилепско село зел...

МВР ги соопшти деталите за синоќешниот инцидент на „Партизанска“

Министерството за внатрешни работи (МВР) во вторникот вечерта остро ги осуди, како што се истакнува во писменото соопшение, обидите за ширење дезинформации и невкусни...

Побарала помош за водоинсталацијата од сосед, тој сексуално ја нападнал

  Битолчанка пријавила дека побарала помош од соседот околу водоинсталатерски проблем, а тој сексуално ја нападнал, соопшти полицијата. Имено, во понеделникот, 33-годишна жителка од Битола пријавила...

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов му дал доброволно 30.500 евра, на 9 декември ќе...

Сметам дека предметот против мене е политички прогон, нарачан од Никола Груевски, креатори се Сашо Мијалков и Тони Јакимовски, лица кои се осомничени и...

Неофицијално: Четири куршуми во возачот на брканиот автомобил на Партизанска

Возачот од автомобилот кон кого било пукано и се превртел по бркотница на булеварот „Партизански одреди“ по полноќ кон вторникот, се здобил со четири...

Четиригодишна затворска казна му се заканува на возачот што изгази 19-годишно момче

  Возачот кој прегази и усмрти 19-годишно момче, бил пијан, во крвта му биле утврдени 2,43 промили алкохол, а сега се соочува со казна затвор...

Велешанец удрил малолетничка по задникот, мислел дека е свршеницата

Велешанец удрил петнаесетгодишно девојче по задникот, а потоа во полиција се правдал дека се препознал и дека мислел дека е свршеницата. Девојчето заедно со нејзиниот...

Скопјанец и струмичанка загинаа во сообраќајка кај селото Дамјан

  Еден скопјанец и една струмичанка загинаа во тешката сообраќајна незгода што се случи на патот Струмица - Штип, кога директно се судрија автомобил и...

Млада девојка загина при директен судир со автобус

Млада девојка загина во среда попладне откако со својот автомобил „пежо“ удрила во автобус на ЈСП „Скопје“, во близина на вториот надвозник во населбата...