21/01/2017

Уапсен уште еден припадник на „Франкфурт мафија“

Припадник на ткн. „Франкфурт мафија“ во четвртокот е уапсен во скопската населба Кисела Вода, информираат од МВРДвасет ичетиригодишниот скопјанец е уапсен бидејќи по него...

Воз прегази таксист во Битола

Во сабота наутро, се случи несреќа на железничката пруга Битола – Скопје, кога патнички  воз удри во такси возило управувано од битолчанец на возраст...

Кичевец грабнал прилепчанка, два месеца ја силувал и малтретирал

Жител на кичевското село Колибари пред два месеца грабнал жителка на прилепското село Јакренево, ја затворил во својата куќа каде ја малтретирал и ја...

Ирачки и сириски мигранти сакале илегално да влезат во земјава

Тројца мигранти, еден од Ирак и двајца од Сирија во саботата биле пронајдени како се кријат во вагон на железничката станица во Гевгелија.Тројцата сакале...

Македонец сакал да изнесе 25.000 евра од земјава

Царинските службеници од граничниот премин „Богородица“, во четвртокот спречија обид за нелегално изнесување на 25 илјади евра.Околу 22 часот во четвртокот, на граничниот премин...

Малолетници краделе низ Битола и украле близу 2 милионa денари

Тројца малолетници и уште еден деветнаесетгодишен битолчанец краделе по куќи, цркви и фирми во Битола и од сeптември минатата година до март годинава украле...

Кражба во фирма во тетовско „тешка“ 50.000 евра

Непознат сторител украл делови од трансформатор што се наоѓал во дворот на тетовска фирма со што причинил материјална штета од три милиони денари или...

Родителите на убиените кај Смилковци: Да се каже со име и презиме сопственикот на...

Родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро очекуваат да се откријат и да се кажат со име и презиме сопствениците на црвениот „опел“ и...

Нема уапсени и повредени по пукањето во Љуботен

Се уште нема уапсени од акцијата која се одвиваше во петок попладне на полициските Алфи во скопско Љуботен, кога дрвокрадци пукаа во нив, потврдуваат...

Автомобил удрил пешак кај Градска болница

Автомобил прегазил пешак попладнево во центарот на Скопје, кај Градска болница, потврдуваат од МВР.Пешакот веднаш бил пренесен во Градската болница „8-ми септември“...