МАКФАКС

Црна хроника

Од пожарот на возило изгоре дел од покрив на наплатна куќичка

Од пожарот на возило изгоре дел од покрив на наплатна куќичка

Daily news

  Вчера околу 13.20 часот во ПС од ОН Куманово,  било пријавено дека  на наплатната рампа на автопат Скопје –Куманово во с.Романовце-кумановско, во момент на сопирање на наплатната рампа од

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Пијан моторџија се обидел да се тепа со полицаец

Пијан моторџија се обидел да се тепа со полицаец

Daily news

  Вчера околу 21,00 часот на магистралниот пат Битола–Прилеп во кругт на бензинска пумпа при вршење на увид на сообраќајна несреќа помеѓу две ПМВ и моторцикл (скутер), УПС од СВР

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Кривична за градоначалникот на Македонски Брод

Кривична за градоначалникот на Македонски Брод

Daily news

  НК КР Македонски Брод поднесе кривична пријава против М.В. (58) од  Македонски Брод, градоначалник на општина Македонски Брод, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Жител од Опае ја истепал сопругата

Жител од Опае ја истепал сопругата

Daily news

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.А. (43) од с.Опае, Кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“ при семејно насилство. На 30.03.2017 година,

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Крадец од стан зел богат плен

Крадец од стан зел богат плен

Daily news

  Непознато лице вчера во Тетово украло златен накит. Во периодот од 08.10 до 17.00 часот, во Тетово, на ул.

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Монструмот од Србија ќе биде погребан тајно

Монструмот од Србија ќе биде погребан тајно

Daily news

Божидар Дачиќ (77) од Бариќ кај Голубац, кој ја уби жена си, синот, шурата и тешко ја рани снаата, па

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Безживотно тело пронајдено во трафостаница на ЕВН

Безживотно тело пронајдено во трафостаница на ЕВН

Daily news

  Вработен на ЕВН пронашол безживотно тело на маж во трафостаница. Вчера, околу 08.53 часот, во ЕИК Скопје, З.Г. (49)

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Пронајдено младо мртво лице

Пронајдено младо мртво лице

Daily news

  Во напуштен објект е пронајдено починато лице. Вчера, во 17.00 часот, во ЕИК Скопје, Љ.Д. пријавил дека на ул.

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Запалено „аудито“ на пејачот Панки

Запалено „аудито“ на пејачот Панки

Daily news

Ноќеска нешто по полноќ бил запален автомобил „ауди А8“ кој, според неофицијални извори од МВР, е сопственост на пејачот Сашо

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

Обид да подметнат фалсификувана банкнота од 1.000 денари

Обид да подметнат фалсификувана банкнота од 1.000 денари

Црна хроника

  Две лица се обиделе да подметнат фалсификувана банкнота од 1000 денари. Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017
1 2 3 870

Макфакс е-билтен

Email *