МАКФАКС

Црна хроника

Кривична поради ископи околу електрични столбови

Кривична поради ископи околу електрични столбови

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „предизвикување општа опасност“, жител на Голем Папрадник доби кривична пријава. Полициската станица од Дебар поднесе кривична пријава против Д.Д. (69)

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Кривична за кумановец – присвоил пари од апартмански комплекс

Кривична за кумановец – присвоил пари од апартмански комплекс

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „затајување“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Д.С. (56) од Куманово. Пријавениот казненото дело го сторил во текот

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Млад возач тешко повреден откако со автомобил слетал во амбис на патот Градско-Велес

Млад возач тешко повреден откако со автомобил слетал во амбис на патот Градско-Велес

Daily news

Млад возач е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во саботата во раните утрински часови на регионалниот пат Градско-Велес. Несреќата се случила на 1,4 километар од надвозникот за

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Работник починал при пад од платформа

Работник починал при пад од платформа

Daily news

Шеесетгодишен работник од кочанско Горни Подлог настрадал при пад од висина од три метри, работејќи во хала во фирмата „Мак-Прогрес“ во Виница. Како што соопшти полицијата, во саботата околу 14,40

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Разбојнички напад врз вработена во трафика во Велес

Разбојнички напад врз вработена во трафика во Велес

Daily news

Двајца разбојници во саботата вечер физички нападнале вработена во трафика во Велес, но откако не пронашле пари, заминале во непознат

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

При градежни работи во битолско пронајдена граната од Првата светска војна

При градежни работи во битолско пронајдена граната од Првата светска војна

Daily news

Артилериска граната од Првата светска војна била пронајдена на градилиште во битолското село Габаловци. Според полицијата, во саботата во 12,20

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата пред нос

Арамија се обидел да ограби обложувалница, но му ја треснале вратата пред нос

Daily news

Вработен од обложувалница спречил грабеж откако му ја затворил вратата на крадецот. Како што соопшти полицијата, во петокот Б.М. пријавил

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“

Полицаец нападнат во поликлиника „Ѓорче Петров“

Daily news

Полицаец бил нападнат од страна на пациенти во петокот вечер во поликлиниката „Ѓорче Петров“, соопштија од полициската станица во населбата

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени (галерија)

Daily news

Пожарот кој избувна во бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор

За 15 диазепами дилер на дрога оди затвор

Daily news

  Полицијата во неколку градови фатиле ситни дилери на дрога за што поднеле кривични пријави. На 20.04.2017 година во 08.15

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017
1 2 3 868

Макфакс е-билтен

Email *