МАКФАКС

Црна хроника

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Исчезна тинејџер од Младо Нагоричане

Daily news

  Кумановската полиција трага по 17-годишно момче кое го нема веќе два дена. Неговото исчезнување вчера го пријавил неговиот татко М.С. од с.Младо Нагоричане, кумановско. Според таткото, неговиот 17-годишен син на

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Воз удри во возило – повредениот итно пренесен во болницата во Гостивар

Воз удри во возило – повредениот итно пренесен во болницата во Гостивар

Daily news

  Повторно железничка несреќа, која се случи на патен премин близу Тумчевиште – гостиварско. Несреќата е регистрирана вчера околу во 18.24 часот на патниот премин помеѓу железничко стојалиште Тумчевиште и

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Пронајден мртов маж пред семејна куќа во Кичево

Пронајден мртов маж пред семејна куќа во Кичево

Daily news

  Вчера на прагот од семејна куќа во Кичево е пронајден мртов маж. Починатиот бил пронајден околу 10.15 часот. Смртта е констатирана од екипа на Итна медицинска помош, а увид

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Непознати лица со бејзбол палки истепале гости во угостителски објект

Непознати лица со бејзбол палки истепале гости во угостителски објект

Daily news

  Непознати лица, вчера со бејзбол палки ,околу 21.30 часот влегле во угостителски објект лоциран во во Скопско поле-Скопје, по што направиле „дар-мар„. Трите непознати лица со бејзбол палки физички

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Кривична поради кражба на старо железо

Кривична поради кражба на старо железо

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба”, полициската станица од Кичево поднесе кривична пријава против Г.М.

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Кривична за охриѓанец за неколку кражби

Кривична за охриѓанец за неколку кражби

Daily news

  Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.И. (22)

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

Тешка кражба во Скопје, украдени накит „Сваровски“ и мобилни телефони

Тешка кражба во Скопје, украдени накит „Сваровски“ и мобилни телефони

Daily news

  Во неделата на улица „Ташко Караџа“ непознат сторител извршил тешка кражба во стан сопственост на 36-годишниот М.С. од Скопје.

Прочитајте го целиот напис
17.04.2017

Скопјанец обвинет за препродажба на марихуана

Скопјанец обвинет за препродажба на марихуана

Daily news

  СВР Скопје-Единицата за недозволена трговија со дрога, поднесе кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје против 49-годишниот Г.П. од Скопје,

Прочитајте го целиот напис
17.04.2017

Кривична против две лица за серија кражби – украле преку 2,7 милиони денари

Кривична против две лица за серија кражби – украле преку 2,7 милиони денари

Daily news

  СВР-Скопје до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против лицата Б.В. (29) од Дебар и М.Ј. (21) од Скопје поради

Прочитајте го целиот напис
16.04.2017

ОЈО Скопје: Работиме на расветлување на убиството на малолетникот на Матка

ОЈО Скопје: Работиме на расветлување на убиството на малолетникот на Матка

Daily news

  Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредби за спроведување истражна постапка против две 19-годишни лица,

Прочитајте го целиот напис
16.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *