МАКФАКС

Црна хроника

Повредени велосипедист и пешак

Повредени велосипедист и пешак

Црна хроника

  Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на градот Скопје се случија 10 сообраќајни несреќи. Во шест сообраќајки, потешко се повредени еден велосипедист и пешак, а други пет

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Запленети 20 килограми марихуана на граничниот премин Блаце

Запленети 20 килограми марихуана на граничниот премин Блаце

Црна хроника

  Царинските инспектори од Одделението за истраги – Сектор за контрола и истраги при Царинска управа во соработка со Министерството за внатрешни работи, на граничен премин Блаце пронајдоа 42 паковки

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Исчезна петгодишно девојче

Исчезна петгодишно девојче

Црна хроника

  Татко пријавил дека доцна во вторникот исчезнала неговата петгодишна ќерка. Како што соопшти полицијата, во средата во ЕИК се јавил Д.К. и пријавил дека на 21.03.2017 година околу 23.00

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Двајца мажи најдени починати

Двајца мажи најдени починати

Црна хроника

  Двајца мажи, едниот пријавен за исчезнат пред два дена и еден вработен како обезбедување, биле најдени починати соопшти полицијата. Имено, во вторник, во 7.45 часот во полицијата Камењане, Б.Ј.

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Старец од Конче починал откако се превртел со трактор

Старец од Конче починал откако се превртел со трактор

Црна хроника

  Старец на возраст од 81 година се превртел со својот трактор, а откако бил пренесен во болница, починал. Имено,

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Во Скопје 11 сообраќајки, две лица потешко повредени

Во Скопје 11 сообраќајки, две лица потешко повредени

Црна хроника

   На подрачјето на Скопје во изминатите 24 часа се случиле 11 сообраќајни несреќи. Од нив во две потешко се

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Кривична за малолетниците што фрлија молотов коктел на Музејот на албанска азбука

Кривична за малолетниците што фрлија молотов коктел на Музејот на албанска азбука

Црна хроника

  СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 16 до 17 години и тоа три лица

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Моторџија удрил во пешак и избегал

Моторџија удрил во пешак и избегал

Црна хроника

  Во понеделникот на пладне, во Велес непознат мотоциклист удрил во пешак, при што жената се здобила со тешки повреди,

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Ограбил бензинска и го расекол вработениот

Ограбил бензинска и го расекол вработениот

Црна хроника

  Во понеделникот во 2.10 часот во Скопје на ул. „Методија Андонов-Ченто“, на бензинска пумпа непознат маскиран сторител извршил разбојништво.

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Во Скопје се случиле 18 сообраќајки, 13 полесно повредени

Во Скопје се случиле 18 сообраќајки, 13 полесно повредени

Црна хроника

   Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје се случиле 18 сообраќајни несреќи. Во десет сообраќајки е констатирана

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *