МАКФАКС

Црна хроника

Владо Димов ослободен од притвор

Владо Димов ослободен од притвор

Црна хроника

Поранешниот министер за здравство Владимир Димов е пуштен на слобода. Вака одлучиле полските власти. Македонското Министерство за внатрешни работи доцна синоќа добило официјална информација дека Димов е пуштен на слобода

Прочитајте го целиот напис
08.07.2009

Пет Македонци вмешани во шверц со хероин вреден 15 милиони евра

Пет Македонци вмешани во шверц со хероин вреден 15 милиони евра

Црна хроника

Соопштени се деталите за запленетите 111 килограми хероин кои се запленети во вторникот во Благоевград, во заедничка операција на бугарската и македонската полиција „Одделот за организиран криминал подолго време работеше

Прочитајте го целиот напис
07.07.2009

Уапсен е дилер на хероин во Скопје

Уапсен е дилер на хероин во Скопје

Црна хроника

Полицијата пронашла и одзела 23 паковки со вкупно 15,1 грама хероин, во дом во Скопје При претрес во домот на лицето Б.А. од Скопје, полицијата трагајќи по материјални докази за

Прочитајте го целиот напис
07.07.2009

Полициска акција во скопски Градски парк

Полициска акција во скопски Градски парк

Црна хроника

Министерство за внатрешни работи соопшти дека полиција во петок навечер направила контроли на објекти што точат и продаваат алкохол во Градскиот парк во Скопје, при што се приведени педесетина лица

Прочитајте го целиот напис
04.07.2009

Приведени 50 лица во полициска акција во Градски парк

Приведени 50 лица во полициска акција во Градски парк

Црна хроника

Полицијата во рамките на ОА„Рсапуст“, во Градскиот парк во Скопје и околината спороведе е акциска контрола во објекти што продаваат

Прочитајте го целиот напис
04.07.2009

Притворени соработници на поранешниот скопски градоначалник

Притворени соработници на поранешниот скопски градоначалник

Црна хроника

Двајца блиски соработници на поранешниот градоначалник на Скопје, Трифун Костовски, синоќа се притворени поради злоупотреба на службената должност и противзаконско

Прочитајте го целиот напис
03.07.2009

Kривични пријави за лажниот штипски дервиш

Kривични пријави за лажниот штипски дервиш

Црна хроника

Лажниот дервиш од Штип заработи две кривични пријави од полицијата за измама на двајца жители на велешко Оморани за 14

Прочитајте го целиот напис
30.06.2009

Второ пријавување за средните училишта

Второ пријавување за средните училишта

Црна хроника

Второто пријавување во првиот уписен рок во средните училишта во Македонија се одржува во понеделник и во вторник, а прелиминарните

Прочитајте го целиот напис
29.06.2009

Кражба во Тетово – сопственикот пукал по крадците

Кражба во Тетово – сопственикот пукал по крадците

Црна хроника

Четири непознати лица синоќа откако влегле во куќа во Тетово, украле накит и пари во вредност од околу 13 илјади

Прочитајте го целиот напис
28.06.2009

Скопјанец осомничен за компјутерски криминал

Скопјанец осомничен за компјутерски криминал

Црна хроника

Единицата за борба против компјутерски криминал при Министерството за внатрешни работи поднесла кривична пријава против 52-годишен скопјанец, поради сомнение дека

Прочитајте го целиот напис
28.06.2009

Макфакс е-билтен

Email *