Анте Назор нов тренер на Цибона

Анте Назор нов тренер на Цибона

Анте Назор го наследи Слободан Суботиќ на тренерската функција во кошаркарскиот клуб Цибона.

Назор минатата сезона го предводеше МЗТ Скопје и со екипата од Аердорм ја освои титулата во домашното првенство, а во АБА лигата успеа да избори опстанок.

На клупата на Цибона овој млад стратег ќе дебитира викендов кога Цибона ќе се сретне со екипата на Игокеа.