(ВИДЕО) Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата

(ВИДЕО) Шилегов ја прекина прес-конференцијата на Трајановски за да го повика на дебата

Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ, Петре Шилегов, јавно го повика неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, на ТВ дебата.

„Денеска, на потпишувањето на барањата на иницијативата О2, Коце се обиде да ми реплицира на мојата изјава, па го поканив конечно да дојде на дебата вечерва на ТВ Телма“, напиша Шилегов на „Фејсбук“.