Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

 

Вооружен маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието “Фокус”.

За време на нападот во зградата на банката имало две лица, соопшти локалната полиција. Според очевидци се слушнале истрели. Во моментов областа околу банкарската филијала е блокирана..крај/мф/кс