Два посилни земјотреси ја погодија Турција, населението во паника

Два посилни земјотреси ја погодија Турција, населението во паника

Два земјотреси со сила од 4.9 степени по Рихтеровата скала ја погодија денес западната турска провинција Маниса.

Според агенцијата Асошиетед прес, земјотресите предизвикале паника кај жителите кои излегле на улиците.

Засега нема информации за евентуална штета или жртви. Крај/мф