Делчевец со мотика усмртил куче

Делчевец со мотика усмртил куче

Шеесетгодишен маж усмртил куче со мотика.

Според информациите на МВР, полицијата поднесе кривична пријава против Ј.Ц. (60) од село Град, Делчевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело мачење животни.

Пријавениот на 2 мај во дворот од семејниот дом со мотика усмртил куче сопственост на Б.К.