Ердоган во Србија, 3.000 полицајци се грижат за неговата безбедност

Ердоган во Србија, 3.000 полицајци се грижат за неговата безбедност

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е во дводневна посета на Србија.

Тој е придружуван од стотина бизнисмени, неколку министри и педесетина лични телохранители. За неговата безбедност се ангажирани 3.000 полицајци.

Ердоган денеска ќе има средба со српскиот претседател Александар Вучиќ.