Земјотрес во Скопје  од 4,2 степени по Рихтер

Земјотрес во Скопје  од 4,2 степени по Рихтер

 

Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтеровата скала во 4 часот и 8 минути ги разбуди Скопјани. Епицентарот на земјотресот е 15 километри источно од Скопје, односно на 5 километри североисточно од Арачиново и е на длабочина од 10 километри.