МАКФАКС

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако

Мадридско полуфинале во ЛШ, Јувентус го извлече Монако
21.04.2017, 12:28

УЕФА во петокот ги извлече полуфиналните двојки во Лигата на шампионите за оваа натпреварувачка сезона.

Ланските финалисти, мадридските ривали, Реал и Атлетико, оваа година ќе играат меѓусебе во полуфиналето.

Втората полуфинална двојка ја формираа Монако и италијанскиот шампион Јувентус.

Полуфиналните среби на програмата се на 2 и 3 мај, а реваншите се на 9 и 10 мај. Финалето ќе се одигра во Кардиф. крај/мф/нц

No Posts Found

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *