Мртов маж пронајден во куќа во Охрид

Мртов маж пронајден во куќа во Охрид

Мртов маж бил пронајден во куќа во Охрид.

Според информациите на МВР, вчера околу 17.50 часот во Охрид во куќа на улицата Лазо Трпоски пронајден е починат А.Т.(58).

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција. Увид на местото на настанот извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Охрид.