Поранешен конгресмен призна сексуална дело

Поранешен конгресмен призна сексуална дело

 

 

 Поранешниот американски конгресмен Ентони Вајнер призна пред судот дека со малолетна девојка разменувал експлицитна сексуална содржина.

После тоа, во судот се извини на 15-годишното девојче и се раплака: “Јас сум болен, за она што го направив, не постои изговор”, рече Вајнер на судењето.крај/мф