Почина затвореник од Идризово

Почина затвореник од Идризово

Затвореник од Идризово почина вчера во болница.

Според информациите на МВР, синоќа, 5 минути по полноќ, во ГОБ „8 Септември“ починал В.К. (46) од Скопје, осуденик од Казнено-поправната установа „Идризово“.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција за да се утврди причината за смртта.