САД: Авион буквално се заби во дрво

САД: Авион буквално се заби во дрво

„Еј-би-си њуз“ на социјалната мрежа Твитер објави видеоснимка на која се гледа како пилотот на помал авион се обидува да слета, но, за жал, не успева и на крај забива во дрво. Пилотот, за среќа, останал неповреден, јавува телевизијата.

Авионот удри прво во дрво и буквално се сврте во моментот кога се обидуваше да слета на аеродромот во Плејнвил, Конектикат.