Скопјанец починал во маркет

Скопјанец починал во маркет

Вчера во 17.40 часот на бул.„Партизански одреди“ во Скопје во маркет починал М.С. (54). Не се познати причините за смртта. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција. На местото на настанот извршен е увид.