Страотен судар во Нaскар, гореа автомобили (Видео)

Страотен судар во Нaскар, гореа автомобили (Видео)

Страотна несреќа, во која гореа три автомобили, се случи на трката во Наскар купот.

Сударот на автомобилите се случи во 199 круг. Џо Логано со своето возило удри во автомобилот на Даница Патрик, а по сударот нивните возила останаа на патеката, кога во полна брзина на нив налета Ерик Алмирола.

Автомобилите се запалија, но за среќа инцидентот мина без жртви.

Даница Патрик и Џо Логано од своите автомобили излегоа неповредени, додека Алмирола од возилото го извлече обезбедувањето, а потоа веднаш е хоспитализиран.

Алмирола се здобил со тешки повреди, но се наоѓа во стабилна состојба.

„Фрустрирана сум. Кога чувствувам дека работите се движат во вистинска насока, секогаш се случува некаква несреќа. Алмирола не мина добро и се надевам дека со него се ќе биде во ред“, рекла Даница Патрик. крај/мф/нц