МАКФАКС

Трамп: Кина ако сака може да го реши ‘проблемот на Северна Кореја’

Трамп: Кина ако сака може да го реши ‘проблемот на Северна Кореја’
21.04.2017, 21:00

Американскиот претседател Доналд Трамп во петок изјави дека Кина, ако сака да го реши „проблемот на Северна Кореја“, тоа и ќе го направи.

Трамп врши отворен притисок врз Кина да го зголеми притисокот врз Пјонгјанг околу неговата нуклеарна програма. /крај/он/ст

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *