МАКФАКС

Daily news

Северна Кореја започна голема воена вежба

Северна Кореја започна голема воена вежба

Daily news

Северна Кореја во вторник започна голема воена вежба на истокот на земјата, со која одбележува 85 години од основањето на својата народна војска. Во соопштението од јужнокорејската војска се наведува

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Хојт Ји во понеделник во Скопје

Хојт Ји во понеделник во Скопје

Daily news

Во понеделник во Скопје пристига заменик-помошникот на американскиот државен секретар за европски и евроазиски прашања, Хојт Ји. Според сопштението на Стејт Департментот Ји доаѓа во Македонија „за да ги вклучи

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Тајланѓанец директно на Facebook пренесувал убиство на 11 месечно девојче

Тајланѓанец директно на Facebook пренесувал убиство на 11 месечно девојче

Daily news

Тајланѓанец директно на Facebook пренесувал убиство на 11 месечно девојче, а потоа извршил самоубиство, наведе во вторник полицијата. Пријателите на убиецот ја предупредиле полицијата на објавата на интернет. „Беа веќе

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Курц: Турција не сака членство во ЕУ

Курц: Турција не сака членство во ЕУ

Daily news

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц и словачкиот колега Мирослав Лајчак изјавија дека Турција очигледно не е заинтересирана за членство во ЕУ. Курц, на заедничката прес-конференција по разговорите во

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Сведок потврди дека Карамарко бил полициски соработник

Сведок потврди дека Карамарко бил полициски соработник

Daily news

Анте Баришиќ, професор на Факултетот за политички науки во Загреб и поранешен шеф на Одделот за државна безбедност (СДС) сведочеше

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Строг затвор за три лица што учествувале во силување и снимката ја објавиле на Facebook

Строг затвор за три лица што учествувале во силување и снимката ја објавиле на Facebook

Daily news

Тројца млади мажи кои учествувале во силување во Шведска и тоа директно го пренесувале на Facebook, се осудени во вторник

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Велосипедист претепан со бејзбол палка за време на тренинг во Париз

Велосипедист претепан со бејзбол палка за време на тренинг во Париз

Daily news

Францускиот велосипедист Жоан Офредо(30), член на белгискиот тим Wanty-Groupe Gobert, е нападнат за време на тренинг во предградие на Париз,

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Припадници на ИД убиле 15 цивили во Мосул

Припадници на ИД убиле 15 цивили во Мосул

Daily news

Припадниците на Исламска држава(ИД), облечени во униформи на ирачките безбедносни сили, погубиле најмалку 15 цивили кои радосно ги дочекале во

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Час и половина марширање, скандирање и обраќање без нови пораки – Заврши протестот на „За заедничка Македонија“

Час и половина марширање, скандирање и обраќање без нови пораки – Заврши протестот на „За заедничка Македонија“

Daily news

Пред седиштето на СДСМ, предводниците на протестите за „За заедничка Македонија“, повторно се обратија на граѓаните, објаснувајќи дека оваа партија

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Груевски до дипломатите: Она што моментално се случува во Парламентот е законски

Груевски до дипломатите: Она што моментално се случува во Парламентот е законски

Daily news

Она што во моментот се случува во Парламентот е користење на сите законски и деловнички можности од страна на ВМРО-ДПМНЕ

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *