МАКФАКС

Daily news

Петмина припадници на АРМ повредени во сообраќајна несреќа

Петмина припадници на АРМ повредени во сообраќајна несреќа

Daily news

Петмина припадници на Армијата на Република Македонија се повредени во сообраќајна несреќа, што денеска се случила околу 12 часот и 30 минути на автопатот Велес – Скопје. Сообраќајната несреќа се случила во близина на

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Малта предлага ново решение за распределба на мигрантите

Малта предлага ново решение за распределба на мигрантите

Daily news

Земјите од Европската унија би можеле да добијат по 60.000 евра за секој барател на азил кого го примаат преку квотата за распределба на мигрантите или би можеле да се

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Daily news

Сеавус Инкубатор ги поканува сите заинтересирани на настанот „Како Изреал стана нација на стартапи“ кој ќе се оддржи во среда, 26 април, со почеток од 18 часот, во просторите на Сеавус. Целта

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Руските научници пронајдоа нов метод за лекување на ракот

Руските научници пронајдоа нов метод за лекување на ракот

Daily news

  Пронајден нов начин на третирање на ракот од страна на научниците на државниот универзитет во Москва, Руската академија на науките во соработка со нивните американски колеги. Текот на истражувањето

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Експлозија во училиште во Русија – еден ученик загина а 11 се повредени

Експлозија во училиште во Русија – еден ученик загина а 11 се повредени

Daily news

Еден ученик загина, а најмалку 11 се повредени во експлозија во училница во основно училиште во руската република Дагестан. Тројца

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Француско-германски саем на детска литература

Француско-германски саем на детска литература

Daily news

Францускиот институт во Скопје и Гете-Институтот Скопје го организираат Француско-германскиот саем на детска литература, со наслов „Го читаме другиот“, којшто ќе

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Лидерот на Ал Каиде ги повикува следбениците да се подготват за џихад

Лидерот на Ал Каиде ги повикува следбениците да се подготват за џихад

Daily news

Водачот на Ал Каида Јман ал Завахири ги повика своите следбеници и сите екстремисти во Сирија да се обединат и

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Уапсено уште едно лице осомничено за нападот во Стокхолм

Уапсено уште едно лице осомничено за нападот во Стокхолм

Daily news

Шведската полиција уапсила уште еден осомничен во врска со нападoт со камион во Стокхолм што се случи минатиот месец, а во кој загинаа четири

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Заменик-министерот за надворешни работи Исајловски оствари средба со турскиот колега Ахмет Јалдаз

Заменик-министерот за надворешни работи Исајловски оствари средба со турскиот колега Ахмет Јалдаз

Daily news

Заменик-министерот за надворешни работи на Република Македонија Илија Исајловски, денеска оствари средба со заменик-министерот за надворешни работи на Република Турција,

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

СЈО го „скрши мразот“, ќе има нова средба со врвот на Македонски телеком

СЈО го  „скрши мразот“, ќе има нова средба со врвот на Македонски телеком

Daily news

Тим од Специјалното обвинителство на чело со обвинителката Ленче Ристоска денес напладне оствари едночасовна работна средба со првите луѓе на

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *