21/01/2017

Црн петок, голема распродажба во Скопје сити мол

  Во петок, на 25 ноември нашиот најголем трговски центар повторно ќе обезбеди одлични услови за шопинг пред новогодишните празници, во рамките на акцијата Black...

Северина во новиот календар на „Пелистерка“

  По седми пат, „Пелистерка“ го претстави новиот календар, кој за заштитно лице за 2017 година ја има хрватската пејачка и ѕвезда Северина. Една од најголемите...

Професии во Македонија кои се со најмали плати

  Според податоците на Државниот завод за статистика на Македонија , најниски плати се во секторот рибарството и аквакултурата, каде просечна бруто плата им е...

Wizz Air го објави новиот производ “WIZZ Go”

Wizz Air, најголемата ниско-буџетна компанија во Централна и Источна Европа, во вторник го објави новиот производ од понудата на авиокомпанијата. “WIZZ Go” е дополнителна...

Потрошувачите се жалат за некавалитетни производи и неисправна бела техника

  Потрошувачите најчесто се жалат од неквалитетни производи, како бела техника, технички производи и производи во домотдодека бројот на поплаки останува околу три илјади во...

FAZ: Во Германија има над 960 илјади слободни работни места

  Германските работодавци бараат да вработат над 961 илјада нови вработени, пишува Die Frankfurter Allgemeine Zeitung. Според податоците на нирнбершкиот институт за истражување на вработувањето,...

Wizz Air ја објави новата рута од Скопје до Будимпешта

  Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авио компанија во централна и источна Европа и лидерска авиокомпанија во Македонија, во четвртокот ја објави новата рута од Скопје...

Доларот на најниските нивоа во последните три седмици

Американскиот долар во четвртокот се лизна во однос на кочницата валути на меѓународните пазари на најниските нивоа во последните три седмици, а откако кинескиот...

Послаб земјотрес во северозападниот дел на Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Штип, Валандово, Битола, Охрид и Крушево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во...

Германската влада со 20.000 евра ќе поттикнува купување стан или куќа

Германската влада донесе на својата седница во средата одлука за субвенционирање за купување недвижнини со 20.000 евра, а истовремено се намалуваат и критериумите за...