МАКФАКС

Компании

Се затвора славниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“

Се затвора славниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“

Економија

По 86 години легендарниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“, еден од најреномираните во светот со прекрасно антре во стилот на арт-деко, и славни личности коишто можеа да се сретнат во лифтот

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Новиот козметички бренд „Bobbi Brown“ ексклузивно во парфимериите на Anabella во Скопје Сити Мол

Новиот козметички бренд „Bobbi Brown“ ексклузивно во парфимериите на Anabella во Скопје Сити Мол

Компании

Парфимериите „Anabella“ ја најавува промоцијата на козметиката „Bobbi Brown“ во Македонија, и единствено и ексклузивно во парфимеријата „Anabella“ во Скопје Сити Мол од сабота, 25-ти февруари, и потрошувачите во Македонијај

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Меѓународен саем на градежништво и RealExpo од 28 февруари до 4 март на Скопски саем

Меѓународен саем на градежништво и RealExpo од 28 февруари до 4 март на Скопски саем

Компании

Четиринаесеттотот издание на Меѓународен саем на градежништво, градежни материјали и градежна механизација и седмиот RealExpo – Меѓународен саем на недвижности, започнува од 28 февруари и ќе трае до 4 март.

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја

Компании

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја, со 36,4 милијарди американски долари. Според рангирањето на Brand Finance Global 500, ова претставува зголемување од 10% во споредба со

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Комерцијална банка тринаесети пат наградена од ЕБРД

Комерцијална банка тринаесети пат наградена од ЕБРД

Економија

  Европската банка за обнова и развој по тринаесетти пат ја награди Комерцијална банка, како најактивен учесник во EBRD TFP

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Норвешка компанија воведува летови преку Атлантикот за 65 долари

Норвешка компанија воведува летови преку Атлантикот за 65 долари

Компании

Норвешката воздухопловна компанијата „Norwegian“ планира да воведе нискотарифни трансатлантски летови меѓу Европа и САД на десет нови рути чијашто цена

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Директорот на МЖ Траспорт поднесе оставка

Директорот на МЖ Траспорт поднесе оставка

Економија

  Генералниот директор на „Македонски железници – Транспорт“, Никола Костов, поднесе оставка на функцијата, откако една недела вработените се во

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Русите започнаа со извоз на новата „лада“ на германскиот пазар

Русите започнаа со извоз на новата „лада“ на германскиот пазар

Компании

Рускиот производител на автомобили Автоваз започна со продажба на новата „лада“ на германскиот пазар. „Моментално повеќе од 200 автомобили се

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Македонски Телеком ги објави нередивираните финансиски извештаи

Македонски Телеком ги објави нередивираните финансиски извештаи

Компании

Македонски Телеком АД-Скопје ја задржа водечката позиција на пазарот во фиксни говорни услуги на крајот од 2016 година, покажуваат неревидираните

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Бесплатна интерактивна телевизија со Вип Комбо

Бесплатна интерактивна телевизија со Вип Комбо

Билтен

Вип во четврток најави воведувањето на интерактивна телевизија со која го зголемува квалитетот на гледање на телевизиските програми. Со интерактивната

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017
1 2 3 498

Макфакс е-билтен

Email *