МАКФАКС

Компании

Мисајловски: Има пари за МЖ, но мора да работат за да се исплатат

Мисајловски: Има пари за МЖ, но мора да работат за да се исплатат

Економија

  Министерството за транспорт и врски во својот буџет има 10 милиони евра на располагање за Македонски железници, но нема законска можност да ги исплати се додека претпријатието не работи,

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

„Бимилк“ купи машина што ќе го зголеми производството

„Бимилк“ купи машина што ќе го зголеми производството

Економија

  Најновата инвестиција на млекарницата „Бимилк“ во износ од два милиона евра е во набавка на современа опрема за полнење ПЕТ-шишиња. Опремата е веќе доставена во Млекарницата и со неа

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Медиумите ја дознаа цената на новиот Nokia 3310

Медиумите ја дознаа цената на новиот Nokia 3310

Компании

На посетителите на Светскиот мобилен конгрес кој традиционално се одржува во Барселона, им беше претставена новата верзија на легендарниот мобилен телефон Nokia 3310, којашто ќе биде комбинација од најдобрите карактеристики

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Се затвора славниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“

Се затвора славниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“

Економија

По 86 години легендарниот њујоршки хотел „Waldorf Astoria“, еден од најреномираните во светот со прекрасно антре во стилот на арт-деко, и славни личности коишто можеа да се сретнат во лифтот

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Новиот козметички бренд „Bobbi Brown“ ексклузивно во парфимериите на Anabella во Скопје Сити Мол

Новиот козметички бренд „Bobbi Brown“ ексклузивно во парфимериите на Anabella во Скопје Сити Мол

Компании

Парфимериите „Anabella“ ја најавува промоцијата на козметиката „Bobbi Brown“ во Македонија, и единствено и ексклузивно во парфимеријата „Anabella“ во Скопје

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Меѓународен саем на градежништво и RealExpo од 28 февруари до 4 март на Скопски саем

Меѓународен саем на градежништво и RealExpo од 28 февруари до 4 март на Скопски саем

Компании

Четиринаесеттотот издание на Меѓународен саем на градежништво, градежни материјали и градежна механизација и седмиот RealExpo – Меѓународен саем на недвижности,

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја

Компании

Дојче Телеком достигна највисока вредност на брендот во својата историја, со 36,4 милијарди американски долари. Според рангирањето на Brand Finance

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Комерцијална банка тринаесети пат наградена од ЕБРД

Комерцијална банка тринаесети пат наградена од ЕБРД

Економија

  Европската банка за обнова и развој по тринаесетти пат ја награди Комерцијална банка, како најактивен учесник во EBRD TFP

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Норвешка компанија воведува летови преку Атлантикот за 65 долари

Норвешка компанија воведува летови преку Атлантикот за 65 долари

Компании

Норвешката воздухопловна компанијата „Norwegian“ планира да воведе нискотарифни трансатлантски летови меѓу Европа и САД на десет нови рути чијашто цена

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Директорот на МЖ Траспорт поднесе оставка

Директорот на МЖ Траспорт поднесе оставка

Економија

  Генералниот директор на „Македонски железници – Транспорт“, Никола Костов, поднесе оставка на функцијата, откако една недела вработените се во

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017
1 2 3 498

Макфакс е-билтен

Email *