МАКФАКС

Компании

Порасна добивката и приходите на Microsoft

Порасна добивката и приходите на Microsoft

Daily news

НЕТО добивката на Microsoft во првиот квартал порасна речиси 28 отсто, на 4,8 милијарди американски долари(УСД). Според извештајот на Microsoft, објавен во четвртокот, приходите изнесувале 23,56 милијарди УСД, шест отсто

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Нов, луксузен хотел е отворен во центарот на Виница

Нов, луксузен хотел е отворен во центарот на Виница

Daily news

Нов, луксузен хотел е отворен во центарот на Виница, кој ќе ја збогати туристичко – угостителската понуда во Источна Македонија. Хотел Централ, Фитнес & Спа официјално ги отвори вратите на

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

ВИП со поддршка на Светскиот натпревар NASA SPACE APPS CHALLENGE

ВИП со поддршка на Светскиот натпревар NASA SPACE APPS CHALLENGE

Daily news

  Со големо задоволство ВИП ja најавува поддршката на Светскиот натпревар NASA SPACE APPS CHALLENGE, кој ќе се одржи од 28 до 30 април во Скопје.   Станува збор за

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Мирен протест на новинарите на „Утрински весник“ и „Вест“ поради згаснувањето на весниците

Мирен протест на новинарите на „Утрински весник“ и „Вест“ поради згаснувањето на весниците

Daily news

  Новинарите на „Утрински весник“ и на „Вест“ денеска се собраа на паркиралиштето на трговскиот центар „Зебра“ каде што преку мирен протестен собир го одбележаа згаснувањето на двата дневни весника,

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

„Веропулос“ инвестира 2 милиона евра во Тетово

„Веропулос“ инвестира 2 милиона евра во Тетово

Daily news

  Компанијата „Веропулос“ во Тетово го отвора својот 11. Веро маркет во земјава, како и третата продавница Џамбо. Вкупната инвестиција

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Deutsche Bank би можела да пресели 4000 работни места од Британија

Deutsche Bank  би можела да пресели 4000 работни места од Британија

Daily news

Германска Deutsche Bank би можела да пресели 4000 работни места од Британија, рече директорката за регулаторни работи во банката, Силвија

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Алкалоид со позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2017 година

Алкалоид со позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2017 година

Daily news

„Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2017 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Компанијата Hyundai Motor забележала пад на добивката во првиот квартал

Компанијата Hyundai Motor забележала пад на добивката во првиот квартал

Daily news

Компанијата Hyundai Motor соопшти дека во првиот квартал забележала пад на добивката за повеќе од 20 отсто. Антикорејското расположение во

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

БЕГ: Сумирани резултатите од грејната сезона 2016/2017

БЕГ: Сумирани резултатите од грејната сезона 2016/2017

Daily news

БЕГ (Балкан енерџи груп) ќе ја заврши годинешната грејна сезона со нови 2.300 потрошувачи, од кои речиси половината се потрошувачи

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017

ВИП со нова услуга ХБО ГО и Пакет ХБО премиум, промотивно 3 месеци без претплата

ВИП со нова услуга ХБО ГО и Пакет ХБО премиум, промотивно 3 месеци без претплата

Компании

  Со големо задоволство ВИП ја најавува новата услуга ХБО ГО со која корисниците имаат можност да ги гледаат омилените

Прочитајте го целиот напис
26.04.2017
1 2 3 509

Макфакс е-билтен

Email *