МАКФАКС

Компании

Претставена новата Форд Фиеста

Претставена новата Форд Фиеста

Компании

МИ-ДА Моторс на македонскиот пазар ја претстави новата Форд Фиеста На македонскиот автомобилски пазар МИ ДА Моторс ја донесе и новата Форд Фиеста, атрактивниот автомобил со нов дизајн и технички

Прочитајте го целиот напис
07.04.2009

Рамковски не е решение, туку дел од проблемот на “Сведмилк“

Рамковски не е решение, туку дел од проблемот на “Сведмилк“

Компании

Долгот на Велија Рамковски и “Хедис“ кон “Сведмилк“ не е само 300 илјади евра, туку 1 милиони и 800 илјади евра, тврдат од млекарницата „Сведмилк Македонија“ најостро ги осудува обидите

Прочитајте го целиот напис
06.04.2009

Together и во Тетово !

Together  и  во Тетово !

Компании

Конечно и тетовчани имаат можност 24 часа седум дена во неделата да добијат висококвалитетна услуга и да направат избор од богатата понуда на производи кои ги нуди Togrther продажниот салон,

Прочитајте го целиот напис
03.04.2009

Together и во Тетово !

Конечно и тетовчани имаат можност 24 часа седум дена во неделата да добијат висококвалитетна услуга и да направат избор од богатата понуда на производи кои ги нуди Togrther продажниот салон,

Прочитајте го целиот напис
03.04.2009

Германската влада ќе бара инвеститор за Опел

Германската влада ќе бара инвеститор за Опел

Компании

Германската владата ќе му помогне на Опел да најде инвеститор, но не дава конкретни ветувања. Ова го изјави германската канцеларка

Прочитајте го целиот напис
01.04.2009

Премиера на Киа Соул

Премиера на Киа Соул

Компании

Киа Моторс Македонија го претстави новиот модел на Киа-Соул Овластениот импортер на Киа за Македонија КИА Моторс Македонија го промовираше

Прочитајте го целиот напис
01.04.2009

Промоција на новиот Мерцедес Е-класа

Промоција на новиот Мерцедес Е-класа

Компании

На македонскиот автомобилски пазар пристигна новиот Мерцедес Е-класа, со нов, елегантен дизајн Мак Аутостар го промовираше на македонскиот автомобилски пазар

Прочитајте го целиот напис
31.03.2009

„Крајслер“ и „Фијат“ постигнаа прелиминарен договор

„Крајслер“ и „Фијат“ постигнаа прелиминарен договор

Компании

Американскиот производител на автомобили „Крајслер“ постигна прелиминарен договор за стратегиско партнерство со италијанскиот автомобилски концерн „Фијат“, соопшти директорот на „Крајслер“,

Прочитајте го целиот напис
31.03.2009

Together и во Тетово!

Together и во Тетово!

Компании

Во среда, на 1 април, во Тетово ќе се отвори дванаесеттиот по ред Together продажен салон, кој на купувачите им

Прочитајте го целиот напис
30.03.2009

Together и во Тетово!

Together и во Тетово!

Компании

Во среда, на 1 април, во Тетово ќе се отвори дванаесеттиот по ред Together продажен салон, кој на купувачите им

Прочитајте го целиот напис
30.03.2009

Макфакс е-билтен

Email *