МАКФАКС

Македонија

Заканувачки пораки пред домот на пратеникот на СДСМ, Максим Димитриевски

Заканувачки пораки пред домот на пратеникот на СДСМ, Максим Димитриевски

Политика

Ноќта кон понеделникот засега непознат сторител пред домот на пратеникот од редовите, СДСМ, Максим Димитриевски, во Куманово, биле испишани заканувачки пораки. „Лично го прашувам тој изманипулираниот што го напиша оваа

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

СЈО ги обжали одлуките за парични казни за Јанева и за Фетаи

СЈО ги обжали одлуките за парични казни за Јанева и за Фетаи

Македонија

  Специјалното јавно обвинителство во понеделник поднесе жалби на изречените прични казни за Катица Јанева и за Фатиме Фетаи минатата недела, при судењето за случајот „Пуч“, кога беа казнети со

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Кривичниот совет не гледа ништо спорно во претресот на СЈО кај Грујовски

Кривичниот совет не гледа ништо спорно во претресот на СЈО кај Грујовски

Македонија

  Кривичниот совет во Основниот суд Скопје 1 ја прифати жалбата на Специјалното јавно обвинителство за претресот во домот на поранешниот началник во Петтата управа, Горан Грујовски. Жалбата до кривичниот

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Заев: Ова е историски ден за Македонија, следува мирен и брз трансфер на власта

Заев: Ова е историски ден за Македонија, следува мирен и брз трансфер на власта

Политика

  Ова е голем, историски ден за Република Македонија, во рака држам 67 потписи на пратеници од македонското Собрание коишто гарантираат можност за нова Влада за граѓаните на Македонија, изјави

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Едукација на младите за правилен третман и рециклирање на отпадот

Едукација на младите за правилен третман и рециклирање на отпадот

Општество

Во рамки на платформата „Дали рециклирате!?“, „Пивара Скопје“, заедно со Амбасадата на Холандија во Македонија и компаниите „Пакомак“ и „Нула

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Заев во 14 часот кај Иванов за доделување на мандатот

Заев во 14 часот кај Иванов за доделување на мандатот

Политика

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во понеделникот во 14 часот во Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов, ќе го достави

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Телеком билинг платформи – Сеавус талент програма

Телеком билинг платформи – Сеавус талент програма

Општество

  Како дел од Сеавус Талент програмите, шеста година по ред, Сеавус организира обука од областа на Телекомуникациските технологии. Обуката

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Втор јавен повик за надоместок на дел од трошоците за печки на пелети

Втор јавен повик за надоместок на дел од трошоците за печки на пелети

Македонија

  Почнува пријавувањето за надоместување дел од трошоците на граѓаните на подрачјето на Град Скопје за купување печки на пелети

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Промовирана македонска поштенска марка во САД

Промовирана македонска поштенска марка во САД

Општество

  На покана на Друштвото на теоријата на комуникации, како дел од Американскиот институт на инженери од областа на електрониката,

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го поддржиме Заев во формирање Влада само ако се откаже од урнисувањето на државата

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе го поддржиме Заев во формирање Влада само ако се откаже од урнисувањето на државата

Политика

  На 11-ти декември победија граѓаните на Република Македонија заедно со ВМРО-ДПМНЕ. Победи концептот на унитарна и мултикултурна Македонија. Време

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *