МАКФАКС

Македонските иселеници во Германија со тепачка го прославија Божик

Македонските иселеници во Германија со тепачка го прославија Божик
12.01.2017, 12:41

Божикната прослава на македонските иселеници во Берлин имаше неславен крај, откако забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале.

Дел од учесниците во тепачката „заработиле“ тешки повреди, а меѓу повредените има и неколку жени. Како што велат дел од сведоците на немилиот настан, за среќа не настрадале деца, кои биле во голем број крај бината каде што свирела музиката, а токму таму била и локацијата каде се тепале иселениците./крај/мф

HUMOR: Од оро до тепачка …. Нашите во Европа 🙂

Posted by MK Dijaspora Europe on Mittwoch, 11. Januar 2017

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *