Иванов во работна посета на Унгарија

Иванов во работна посета на Унгарија

 

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов понеделник ќе престојува во работна посета на Унгарија.

 

Иванов во Будимпешта ќе оствари средби со претседателот на Унгарија, Јанош Адер, со премиерот на Унгарија, Виктор Орбан и со претседателот на Парламентот на Унгарија, Ласло Ковер./крај/мф/бс