МАКФАКС

Иванов на работен ручек со амбасадорите од Вишеградската група

Иванов на работен ручек со амбасадорите од Вишеградската група
13.02.2017, 08:46

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во понеделник, ќе го приреди традиционалниот работен ручек со амбасадорите на земјите – членки на Вишеградската група, акредитирани во Република Македонија.

На средбата ќе присуствуваат амбасадорот на Република Полска, Јацек Мултановски, амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Рамеш, амбасадорот на Словачката Република, Мартин Безак и амбасадорот на Унгарија, Ласло Иштван Дукс. /крај/мф

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *