Иванов на инаугурација на Вучиќ: Билатерална средба закажана за утре

Иванов на инаугурација на Вучиќ: Билатерална средба закажана за утре

Претседателот на Република Македонија,  Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на Република…

Заев-Бренде: Владата на Македонија отвора нови можности за земјата, Норвешка е подготвена да помогне

Заев-Бренде: Владата на Македонија отвора нови можности за земјата, Норвешка е подготвена да помогне

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде,…