МАКФАКС

Општество

ВИДЕО: Снимка од приведените тепачи на пратеници

ВИДЕО: Снимка од приведените тепачи на пратеници

Daily news

Телевизија Алсат-М го сними спроведувањето во Кривичниот суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието, при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство. Како што извести ОЈО, седум

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Обвинителството лиши седум лица од слобода за насилствата во Собранието

Обвинителството лиши седум лица од слобода за насилствата во Собранието

Daily news

„Основното јавно обвинителство – Скопје, по прибирање на релевантен доказен материјал, за петнаесеттемина инволвирани во нередите кај Собранието на Република Македонија првично започна постапка поради постоење на основано сомнение дека

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Толпата која нападна и тепаше пратеници бара амнестија од Иванов

Толпата која нападна и тепаше пратеници бара амнестија од Иванов

Daily news

Горан Ангелов, лицето кое упадна со толпата во Собранието, по што беа повредени пратеници и претставници на медиумите, бара за нив амнестија од Ѓорге Иванов. „Граѓанска иницијатива до претседателот на

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

СДСМ: Ќе следи одговорност и за нелегалната изградба на улицата на Кеј!

СДСМ: Ќе следи одговорност и за нелегалната изградба на улицата на Кеј!

Daily news

  СДСМ предупредува дека за нелегалната градба на улица којашто го узурпира Кејот на Вардар и со тоа ги загрозува интересите на граѓаните ќе има одговорност!   „Недозволиво и кукавички,

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Државниот удар и пропаста на весниците, за убиецот на кучиња и да не зборуваме

Државниот удар и пропаста на весниците, за убиецот на кучиња и да не зборуваме

Анализи

Лесно е човек да се прави паметен во убави времиња. Во Македонија такви, да не се лажеме, никогаш немало што

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Дел од синдикатите на првомајски протест протв газење на работничките права

Дел од синдикатите на првомајски протест протв газење на работничките права

Daily news

  Дел од синдикатите со првомајски протест ќе го искажат револтот против газењето на работничките права. Потписниците на повелбата за

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Отворено писмо до: Eрдоган Сарач и приврзаниците на режимот!

Отворено писмо до: Eрдоган Сарач и приврзаниците на режимот!

Daily news

  Дали ни малку не се срамиш од твоите постови и дегутантната одбрана на режим само поради лични цели па

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

ВИДЕО: Со секира убиено куче среде Скопје бидејќи многу лаело

ВИДЕО: Со секира убиено куче среде Скопје бидејќи многу лаело

Daily news

Грозоморна слика во кафуле во Скопје, човек со секира ладнокрвно убива куче. На обвинувањата и шокот од присутните, граѓанинот вели

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Daily news

Напаѓачите не ги познавам, бидејќи имаа качулки на главите, освен напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска, изјави за Макфакс, Богдан Илиевски,

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

„Зошто умреа – брендовите на седмата сила„: „Утрински весник“ и „Вест“?!

„Зошто умреа – брендовите на седмата сила„: „Утрински весник“ и „Вест“?!

Daily news

  „Утрински весник “ и „Вест„ денеска за последен пат излегуваат. Тие беа дел од ова нашето секоедневие.„Утрински весник“ згаснува

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017
1 2 3 389

Макфакс е-билтен

Email *