МАКФАКС

Општество

ВИДЕО: Со секира убиено куче среде Скопје бидејќи многу лаело

ВИДЕО: Со секира убиено куче среде Скопје бидејќи многу лаело

Daily news

Грозоморна слика во кафуле во Скопје, човек со секира ладнокрвно убива куче. На обвинувањата и шокот од присутните, граѓанинот вели дека кучето е лудо и било опасно. Еден од присутните

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Daily news

Напаѓачите не ги познавам, бидејќи имаа качулки на главите, освен напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска, изјави за Макфакс, Богдан Илиевски, еден од организаторите на протестната иницијатива „За заедничка Македонија“. Тој

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

„Зошто умреа – брендовите на седмата сила„: „Утрински весник“ и „Вест“?!

„Зошто умреа – брендовите на седмата сила„: „Утрински весник“ и „Вест“?!

Daily news

  „Утрински весник “ и „Вест„ денеска за последен пат излегуваат. Тие беа дел од ова нашето секоедневие.„Утрински весник“ згаснува по цели 18 години, а „Вест“ по цели 17 години. 

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

МПЦ- ОА: Канонизација – прогласување на Св. Кипријан Слепченски за светител

МПЦ- ОА: Канонизација – прогласување на Св. Кипријан Слепченски за светител

Daily news

  Во пресрет на утрешниот 30 април (недела), како особено важен и светол ден за Православието, во нашато демирхисарско Слепче, во манастирот Св. Јован Претеча, ќе бидиме сведоци на канонизација

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Европскиот младински форум и Националниот младински форум на Македонија со осуда на насилствата

Европскиот младински форум и Националниот младински форум на Македонија со осуда на насилствата

Daily news

Европскиот младински форум и Националниот младински форум на Македонија ги осудуваат вчерашните брутални напади врз пратениците и степенот на насилство

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

ПОПГМ: Сега е веќе јасно кој стои зад протестите

ПОПГМ: Сега е веќе јасно кој стои зад протестите

Daily news

  Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ) упатува  јавна благодарност до граѓаните во земјата, кои останаа мирни

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Министерот за образование го посети студентскиот дом „Пелагонија“

Министерот за образование го посети студентскиот дом „Пелагонија“

Daily news

Министерот за образование и наука, Пиштар Лутфиу, денеска го посети студентскиот дом „Пелагонија“ во Скопје, каде во изминатиот период беа

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Промовирана Мрежата за медиумска писменост

Промовирана Мрежата за медиумска писменост

Daily news

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денеска ја промовираше Мрежата за медиумска писменост на Република Македонија, чија цел е

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Соработка меѓу КСС и коалицијата СЕГА – И младите имаат работнички права

Соработка меѓу КСС и коалицијата СЕГА – И младите имаат работнички права

Daily news

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија и Коалицијата на граѓански младински организации СЕГА потпишаа меморандум за соработка под мотото „И

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Во живо од Триумфална капија: Град Скопје не дозволува поставување бина на плоштад за лицата пречки во развојот

Во живо од Триумфална капија: Град Скопје не дозволува поставување бина на плоштад за лицата пречки во развојот

Daily news

Бојан Јовановски ака Боки 13 кој се наоѓа пред Триумфалната капија, каде се подготвува техниката за вечерашниот масовен собир на

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017
1 2 3 388

Макфакс е-билтен

Email *