МАКФАКС

Политика

Шпигел: ЕУ планира санкции против Македонија

Шпигел: ЕУ планира санкции против Македонија

Daily news

Земјите-членки на ЕУ започнаа со конкретни дискусии околу санкции против Македонија, објавува германскиот магазин Шпигел а пренесува Дојче веле. „Иако во Европската служба за надворешна политика сѐ уште јавно не се

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

ЛДП: Граѓаните на Гевгелија, предвесници на демократските и еколошки реформи во државата

ЛДП: Граѓаните на Гевгелија, предвесници на демократските и еколошки реформи во државата

Daily news

  ЛДП укажува укажува дека граѓаните на општината Гевгелија покажаа висока демократска и еколошка свест и со тоа станаа предвесници на овие реформи во државата. „Тие се спротивставија на нискоразвиената

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ реагира на летањето на дронот и на прикаченото знаме со мапата на Голема Албанија

ВМРО-ДПМНЕ реагира на летањето на дронот и на прикаченото знаме со мапата на Голема Албанија

Daily news

  ВМРО-ДПМНЕ реагира на летањето на дронот на кој беше прикачено знамето со мапата на Голема Албанија, за која смета е дел од Тиранската платформа. „Творците на платформата се надеваат

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

СДСМ: Груевски ги жртвува граѓаните и државата, мнозинството мора да го спречи!

СДСМ: Груевски ги жртвува граѓаните и државата, мнозинството мора да го спречи!

Daily news

  СДМС уште една посочува дека парламентарното мнозинство има должност да ја реализира мнозинската волја на граѓаните и да ја спаси државата од хаос, а граѓаните од егзистенцијален крах. „Уставниот

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

ДОМ: Сечење парк и градба на џамија без легална процедура?

ДОМ: Сечење парк и градба на џамија без легална процедура?

Daily news

Партијата ДОМ јавно бара одговор од општина Чаир, Градот Скопје и од Министерството за транспорт и врски, дали е спроведена

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

СДСМ: За да го спаси од одговорност Груевски, ВМРО-ДПМНЕ ја блокира цела држава

СДСМ: За да го спаси од одговорност Груевски, ВМРО-ДПМНЕ ја блокира цела држава

Daily news

Ширењето на лажни вести, насилничката реторика и создавањето поделби меѓу граѓаните, само заради заштита на криминалот е најголемото антидржавно однесување

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Да не се плашеше СДС од сопствениот народ, во мај ќе имаше локални заедно со парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ: Да не се плашеше СДС од сопствениот народ, во мај ќе имаше локални заедно со парламентарни избори

Daily news

Да не се плашеше СДС од сопствениот народ, локални избори заедно со нови предвремени парламентарни избори ќе имаше во првата

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Лата го уништува духот на соживотот, а е предизвикана од ветувањата на Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Изјавата на Лата го уништува духот на соживотот, а е предизвикана од ветувањата на Заев

Daily news

ВМРО-ДПМНЕ најостро ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар, Ружди Лата, која, како што велат, го уништува духот на соживотот

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Павлески: За три недели повеќе нема да има локална самоуправа

Павлески: За три недели повеќе нема да има локална самоуправа

Daily news

За три недели, на 15 мај, градоначалниците и советите на општините целосно ги губат своите ингеренции и овластувања, рече во

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

СДСМ ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар

СДСМ ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар

Daily news

СДСМ во недела ја осуди изјавата на градоначалникот на Дебар Ружди Лата, кој во интервју за телевизијата која известува на

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017
1 2 3 900

Макфакс е-билтен

Email *