МАКФАКС

Политика

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е слуга на Заев и срам за целиот правосуден систем

ВМРО-ДПМНЕ: СЈО е слуга на Заев и срам за целиот правосуден систем

Политика

  СЈО  е слуга на аболицираниот криминалец Зоран Заев и единствена негова активност е спроведување на нарачан политички прогон врз сите што не мислат исто како криминогеното раководство на СДСМ,

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Спасовски: Го прифативме неразумното барање на ВМРО-ДПМНЕ, наша цел е Македонија да оди напред

Спасовски: Го прифативме неразумното барање на ВМРО-ДПМНЕ, наша цел е Македонија да оди напред

Политика

  Иако постоеше едно од низата неразумни барања коешто беше поставено од ВМРО ДПМНЕ, ние прифативме претседателот на Комисијата за избори и именувања да биде од ВМРО ДПМНЕ се со

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Илија Димовски избран за претседател на Комисијата за избори и именувања

Илија Димовски избран за претседател на Комисијата за избори и именувања

Политика

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во четврток е именуван за претседател на Комисијата за избори и именувања, со што се отвори можноста за продолжување на конститутивната седница на Собранието, на

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Лавров: Oпаснa ситуација во Македонија, можна ескалација

Лавров: Oпаснa ситуација во Македонија, можна ескалација

Политика

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ги предупреди западните земји на опасноста од ескалација на ситуацијата во Македонија.   „Во моментов Македонија е во исклучително сложена ситуација, ние

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да не ги кочаат парламентарните процедури за Груевски, ќе има нова Влада

СДСМ: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да не ги кочаат парламентарните процедури за Груевски, ќе има нова Влада

Политика

  Мора да се одблокираат парламентарните процедури и согласно Деловкикот што побрзо да се избере претседател на Собранието, порачуваат од

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Груевски: Излез од кризата се предвремени избори заедно со локалните, или отфрлање на Тиранската платформа

Груевски: Излез од кризата се предвремени избори заедно со локалните, или отфрлање на Тиранската платформа

Политика

Одржување на предвремени парламентарни избори заедно со локалните, или отфрлање на Тиранската платформа и поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за малцинската влада

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

СДСМ: Миноски да каже зошто сака да ги задолжи граѓаните за нови 4.1 милион евра

СДСМ: Миноски да каже зошто сака да ги задолжи граѓаните за нови 4.1 милион евра

Политика

Кирил Миноски е должен да излезе и да им објасни на граѓаните за што сака да ги задолжи со нови

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Заев: Поборници сме на правдата и СДСМ е пример како се работи законски

Заев: Поборници сме на правдата и СДСМ е пример како се работи законски

Политика

  Тука сме во законска процедура ја докажеме нашата невиност, за сомневања коишто се однесуваат на организирање на кампања од

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Жерновски – Пломп: Потребен е брз и мирен трансфер на власта и формирање на Влада

Жерновски – Пломп: Потребен е брз и мирен трансфер на власта и формирање на Влада

Политика

Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, денеска во својот кабинет го прими и разговараше со амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е.

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

ЛДП: Блокирањето на евроинтеграциските процеси е закана за унитарноста на Република Македонија

ЛДП: Блокирањето на евроинтеграциските процеси е закана за унитарноста на Република Македонија

Политика

  Либерално-демократската партија стравува дека блокирањето на евроинтеграциските процеси се најголемата закана за унитарноста на Република Македонија.   „Желбата на

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017
1 2 3 870

Макфакс е-билтен

Email *