МАКФАКС

Политика

Заев за Вечерњи лист: Ќе ја формирам новата реформска Влада во Македонија!

Заев за Вечерњи лист: Ќе ја формирам новата реформска Влада во Македонија!

Политика

Македонија ќе оди напред и ќе биде формирана новата реформска Влада, изјави во сабота претседателот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за хрватскиот весник „Вечерњи лист“. „Отворивме пат за собраниската

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа со лажни здравствени проекти

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ја дефокусира јавноста од Тиранската платформа со лажни здравствени проекти

Политика

  ВМРО-ДПМНЕ реагираше на прес конференцијата Јагода Шахпаска, потенцирајќи дека „СДСМ продолжува со својата тактика да ја дефокусира јавноста со секакви теми, само  да не се зборува за Тиранската платформа,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Села: Предлогот на Груевски за малцинска влада значи федерализација на Македонија

Села: Предлогот на Груевски за малцинска влада значи федерализација на Македонија

Политика

  Претседателот на ДПА-ДР и Алијансата за Албанците, Зијадин Села смета дека предлогот на Никола Груевски за малцинска влада значи директен чекор кон федерализација на Република Македонија. Овој став Села

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае за црниот бизнис со дрога на своите пријатели?!

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае за црниот бизнис со дрога на своите пријатели?!

Политика

  Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека СДСМ е дувло и синоним за криминал. Тоа, јавноста повторно го видело кога биле фатени дилери блиски до криминогеното раководство на СДСМ, кои

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Поповска: Нови избори за решавање на актуелната криза

Поповска: Нови избори за решавање на актуелната криза

Политика

  Ирена Поповска од ВМРО-ДПМНЕ, во саботата, повторно потсети дека само нови парламентарни предвремени избори на ист трошок со локалните

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Манчевски во Сараево: Нема да дозволиме Иванов и Груевски за лични интереси да го спречат формирањето на новата Влада!

Манчевски во Сараево: Нема да дозволиме Иванов и Груевски за лични интереси да го спречат формирањето на новата Влада!

Политика

  Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Дамјан Манчевски учествува на Регионалниот Форум за Лидерство – Интегритет на политичките партии (Regional

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Заев испрати честитка по повод 60-години од потпишувањето на Римските договори

Заев испрати честитка по повод 60-години од потпишувањето на Римските договори

Политика

  По повод одбележувањето на 60 годишниот јубилеј од потпишувањето на Римскиот договор, со којшто се поставени основите на Европската

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

(ВИДЕО) Шахпаска: Новата реформска Влада ќе ја укине партиципацијата за болничко лекување.

(ВИДЕО) Шахпаска: Новата реформска Влада ќе ја укине партиципацијата за болничко лекување.

Политика

  Пратеничката и членка на Комисијата за здравство на СДСМ, Јагода Шахпаска изјави дека има бесплатно болничко лекување за сите

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сеад Кочан се крие на Косово!?

Сеад Кочан се крие на Косово!?

Политика

  Сеад Кочан  се крие на Косово. Според извори блиски до истрагата, на кои се повикува а1он, тој е во

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

ЛДП: Македонија нема друга алтернатива освен Европската Унија

ЛДП: Македонија нема друга алтернатива освен Европската Унија

Политика

  ЛДП, по повод 60 години од потпипувањето на Римските спогодби, потсетува дека единствена перспектива на Република Македонија е патот

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017
1 2 3 873

Макфакс е-билтен

Email *