МАКФАКС

Политика

СДСМ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да објаснат зошто Груевски е во странство, а не во Собрание

СДСМ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да објаснат зошто Груевски е во странство, а не во Собрание

Политика

Првата работа која пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ треба да ја направат на денешната Седница е да им објаснат на граѓаните зошто Никола Груевски не е во Собранието и ја

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Заев: Потребно е итно да се формира новата Влада за да излеземе од кризата

Заев: Потребно е итно да се формира новата Влада за да излеземе од кризата

Политика

Потребно е итно да се формира новата Влада, како излез од политичката криза, во којашто ја туркаат земјата Никола Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ, оцени претседателот на СДСМ, Зоран Заев,

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

ДС: Демократските сили мора да ги поразат најавите за спречување на изборот на претседател на Парламентот

ДС: Демократските сили мора да ги поразат најавите за спречување на изборот на претседател на Парламентот

Политика

Најавите за спречување на изборот на претседател на Парламентот треба и морa да бидат поразени од демократските сили во Македонија, порачуваат од Демократскиот сојуз(ДС). „Свечената изјава дадена под знамето на

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

ОМ: Вмровците да ја сфатат сериозноста на ситуацијата и да ги поддржат демократските процеси

ОМ: Вмровците да ја сфатат сериозноста на ситуацијата и да ги поддржат демократските процеси

Политика

Македонија мора и може да излезе од кризата со конституирање на парламентот, обезбедување на реформска влада од мандатар што обезбедил 67 мандати, како и со прифаќање на волјата на најголем

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Собранието напладне ќе ја продолжи конститутивната седница

Собранието напладне ќе ја продолжи конститутивната седница

Политика

Собранието на Македонија во понеделник напладне треба да го одржи продолжението на конститутивната седница. На дневен ред е изборот на

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Димовски: Потребни се нови избори – бројките не гарантираат стабилно Собрание

Димовски: Потребни се нови избори – бројките не гарантираат стабилно Собрание

Политика

    Ставот на ВМРО-ДПМНЕ останува непроменет – предвремени парламентарни избори затоа што, како што изјави Илија Димовски во вестите

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Заев: Иванов направи државен удар – постои предизборно ветување на албанските партии како декларација

Заев: Иванов направи државен удар – постои предизборно ветување на албанските партии како декларација

Политика

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во неделното интервјуто на Канал 5 , посочи дека претседателот Иванов направил државен удар,

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

ДУИ во фотелјата на министерството за финансии – желба или илузија!?

ДУИ во фотелјата на министерството за финансии – желба или илузија!?

Политика

    Има ли шанси интегративците конечно да седнат во фотелјата на министерството за финансии?!  Одговорот на прашањето набрзо ќе

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Беса не го поддржува Талат Џафери за кандидат за претседател на Собранието на РМ

Беса не го поддржува Талат Џафери за кандидат за претседател на Собранието на РМ

Политика

  Калкулациите, кој ќе биде предложен за кандидат за прв човек на Собранието на РМ, продолжуваат. Талат Џафери кандидат на

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Груевски на Фејсбук: Влада која ја спроведува Тиранската платформа е антидржавна, нови избори и референдум за иднината на државата

Груевски на Фејсбук: Влада која ја спроведува Тиранската платформа е антидржавна, нови избори и референдум за иднината на државата

Политика

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски повторно се огласи на фејсбук. Според него „влада која ќе ја спроведува Tиранската платформа

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *