МАКФАКС

Сервисни информации

Апел до сите учесници во сообраќајот за внимателно, дисциплинирано, совесно и одговорно учество во сообраќајот

Апел до сите учесници во сообраќајот за внимателно, дисциплинирано, совесно и одговорно учество во сообраќајот

Daily news

  Советот за безбедност во сообраќајот во Општина Охрид апелира до сите учесници во сообраќајот за внимателно, дисциплинирано, совесно и одговорно учество во сообраќајот и максимално почитување на сообраќајните правила

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Времето ќе биде променливо облачно и свежо со врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно и свежо со врнежи од дожд

Daily news

  Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Пообилни врнежите ќе бидат во

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Daily news

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста  појава на одрони, особено на патните правци: Кочани

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

Daily news

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Утре времето ќе биде променливо облачно

Утре времето ќе биде променливо облачно

Daily news

  Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

РСБСП: Внимателно зад воланот за 1 мај

РСБСП: Внимателно зад воланот за 1 мај

Daily news

  Викендот кој следи ќе го поминеме во знакот на 1 мај – Mеѓународниот ден на трудот. Но, бидејќи станува

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Сончево и топло со умерена облачност

Сончево и топло со умерена облачност

Daily news

Сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер во крајните западни делови повремено ќе засилува и наместа

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Утре ќе биде сончево и топло со умерена облачност, во попладневните часови ќе има услови траен пороен дожд

Утре ќе биде сончево и топло со умерена облачност, во попладневните часови ќе има услови траен пороен дожд

Сервисни информации

  Времето утре ќе биде сончево и топло со умерена облачност, во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози

Сервисни информации

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Daily news

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста појава

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017
1 2 3 219

Макфакс е-билтен

Email *