МАКФАКС

Сервисни информации

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Сервисни информации

Претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утрото ќе биде студено со утрински температури од -3 до 4 степени, додека дневните температури ќе бидат во интервал од 9 до

Прочитајте го целиот напис
28.03.2017

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Сервисни информации

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд претежно на југозападот и југот. На планините и на некои повисоки места со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Утре температурите ќе бидат пониски за 8 до 10 степени

Утре температурите ќе бидат пониски за 8 до 10 степени

Сервисни информации

  МАКСИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ 24 Гевгелија, Струмица, Д. Капија, 21 Штип, Виница, Прилеп, Скопје Петровец, Скопје, 20 Битола, Тетово, 19 Тополчани, 18 Кр. Паланка, Берово, Охрид, 17 Пожаране, 16 Ѓуриште, Претор,

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Сервисни информации

   АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е почеста  појава на одрони, особено на патните правци: Кочани

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Променливо облачно, попладне со дожд

Променливо облачно, попладне со дожд

Сервисни информации

Променливо облачно време од пладневните часови со повремени врнежи од дожд со услови за ретки грмежи, а кон крајот на

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сервисни информации

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Викендов почнува летното сметање на времето

Викендов почнува летното сметање на времето

Сервисни информации

Ноќта сабота кон недела започнува летното смeтање на времето, со што стрелките на часовникот треба да се поместат еден час

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови со локален дожд, кој повремено ќе биде пороен со ретки грмежи,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Има услови за ретка појава на

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017
1 2 3 214

Макфакс е-билтен

Email *