МАКФАКС

Облачно со слаб источен ветер

Облачно со слаб источен ветер
09.02.2017, 07:21

Претежно облачно со слаб источен ветер. Во вечерните часови ќе има услови за слаб локален дожд, на планините слаб снег.

Утринските температури ќе се движат од -7 до 3 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 10 степени.

Во Скопје и околината облачно со утринска температура околу -1 и дневна до 8 степени.

Слаби локални врнежи од дожд и снег се очекуваат и во петок претпладне, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Во деновите од викендот ќе биде постудено со уште пониски дневни температури, а утринските во поголем дел од земјата ќе бидат негативни. /крај/ухрм

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *