Облачно со сончеви периоди

Облачно со сончеви периоди

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од -3 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 7 до 19 степени.

Во Скопје и околината слично време, со утринска температура околу 0 и дневна до 19 степени.

Од почетокот на наредната недела нашето подрачје ќе биде претежно под јужно воздушно струење кое ќе овозможи покачување на температурата на воздухот, а со тоа ќе има попријатно и потопло време. /крај/ухрм