Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд, локално со умерен интензитет и со засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 0 до 9 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 6 до 15 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 6 и дневна до 12 степени.

Од сабота се очекува извесно стабилизирање на времето, но ќе продолжи да дува умерен до засилен ветер од северен правец што ќе предизвика пад на дневната температура. /крај/ухрм