МАКФАКС

Сончево со слаб до умерен северозападен ветер

Сончево со слаб до умерен северозападен ветер
02.03.2017, 06:49

Претежно сончево со слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -1 до 6 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 8 до 16 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 3 и дневна до 15 степени.

За време на викендот ќе преовладува сончево време, утринската температура ќе биде во опаѓање, а дневната од петок во пораст.

Од понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд. /крај/ухрм

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *