МАКФАКС

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози
11.03.2017, 10:17

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на Стража, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато и Плетвар.

Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Катланово-Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен-Буково.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините. /крај/амсм

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *