МАКФАКС

Сервисни информации

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сервисни информации

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Викендов почнува летното сметање на времето

Викендов почнува летното сметање на времето

Сервисни информации

Ноќта сабота кон недела започнува летното смeтање на времето, со што стрелките на часовникот треба да се поместат еден час понапред, па така во 02 часот по полноќ кон недела,

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови со локален дожд, кој повремено ќе биде пороен со ретки грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен северен

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 7 степени, додека дневните ќе бидат

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Има услови за ретка појава на

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Продолжува невообичаено топлото време

Продолжува невообичаено топлото време

Сервисни информации

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, поизразен попладне и

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Сервисни информации

  Времето во недела ќе биде  променливо облачно со услови за слаб дожд во североисточните делови. Попладне облачноста ќе се

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Облачно со сончеви периоди

Облачно со сончеви периоди

Сервисни информации

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен северен

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017
1 2 3 213

Макфакс е-билтен

Email *